Původní byt byl sice plně zařízen, ale pro rodinu s dospívajícími dětmi, milující vaření, nebyl ve vyhovujícím standardu. Z původního zařízení nakonec zůstaly jen stěny s přiznanou elektroinstalací, stěrkové podlahy a dveře. V bytě je dostatek světla, mohli jsme tedy využít tmavší odstín dřeva i barevné palety.
Majitelé nám při návrhu dali plnou důvěru, poskytující volnost, která nás zároveň zavazovala. Do tohoto interiéru jsme tak vložili vše, co považujeme za podstatné pro současné pohodlné a pohodové bydlení.
Praktické uspořádání kuchyně považujeme za stejně důležité jako to, jak podoba kuchyně přispívá k celkové atmosféře v bytě. Proto je podstatná část úložných prostor otevřená, z přírodní ořechové dýhy a bronzového prosklení.
Místo pro drobné spotřebiče je za zasouvacími panely. Nerezová pracovní deska navazuje na industriální minulost objektu, ale hlavně – je velmi praktická. Kovová konstrukce nad ostrůvkem je ideálním stanovištěm pro zelenou džungli.
Dominantu otevřeného prostoru tvoří knihovna. K nejvyšším patrům je přístup po speciálně navrženém žebříku.
Vodní plocha není jen obyčejné akvárium: Je to tzv. paludárium, kdy část rostlin a kmenů stromů přesahuje vodní hladinu. Tento systém funguje velmi efektivně. Odpad, který produkují ryby, slouží jako hnojivo pro rostliny.
Vyvýšená plošina nad kovovými schody, které nahradily původní schodiště z OSB desek, je báječné a často využívané místo k relaxaci s výhledem do kuchyně.