Projekt MEHRIN si klade za cíl připomenout historii významných židovských sídel na Moravě a konkrétních židovských rodin. Než se ale uskuteční projekt celého „velkého“ Mehrinu podle návrhu architekta Kengo Kumy, zaskočili jsme my a navrhli úpravu nebytového prostoru na Vídeňské ulici v Brně, kde bude prozatím sídlit takzvaný MEHRIN MALÝ, který bude místem pro pořádání výstav, setkávání a besedy s lidmi.
Aby prostor vyhověl charakteru konaných akcí, bylo nutné jej jednoduchou formou zcelit a dát mu charakter odpovídající náplni. Výsledkem naší práce je optické propojení tří hlavních místností, kterého bylo docíleno sjednocením stropních svítidel a probouráním kruhového otvoru mezi první a druhou místností.
Atypický nábytek z tmavé překližky tvoří dominantu recepčního pultu s malou vitrínou, úložným prostorem a výraznými zády. Všechny místnosti propojuje průběžný kryt topení, který zároveň slouží jako lavice. Jako protipól jsou použity prvky ze světlé překližky: obvod nově vytvořeného kruhového otvoru, vitrína ve třetí místnosti a měnitelné police za recepcí, které jsou na čepech zasunuté v kruhových otvorech tvořících náznak Davidových hvězd. Jednotlivé police tvoří stylizovaná hebrejská písmena, ve třech řádcích lze číst slova CESTA – ČLOVĚK – VĚČNOST, která odkazují na hlavní témata zájmu celé instituce. Z Davidovy hvězdy vychází i jednoduché zdobení na krytech radiátorů a vitríny. Zbytek prostor zůstává volný, pro instalaci dočasných výstav dle jejich specifických požadavků.