Červený kostel byl od roku 1959 uzavřen a využíván jako depozit knih. Olomoucký kraj chtěl kostel využít ke kulturním účelům pro potřeby Vědecké knihovny, která budovu užívá. Provozní zázemí je vytvořeno v nové přístavbě.
Hlavní prostor tvoří vstupní foyer, kterému dominuje ocelová knihovna přes celou jednu stěnu interieru. Knihy odkazují na provoz knihovny, současně vylepšují akustiku prostoru a celá konstrukce skrývá technické instalace. Do knihovny je zapuštěna sestava pro kavárenské vybavení umístěné za recepčním pultem. Ten je proveden z tenkostěnného betonu v růžovém odstínu a navazuje na další betonové povrchy-podlahy, nábytek nebo stěny. Shodně je proveden také pult v šatně nebo dvířka skříněk. Beton nosných stěn byl ponechán jako pohledový, stejně tomu tak bylo i u monolitických podlah v přístavbě, které jsou obdobně jako pulty probarveny do červena. V tomto odstínu byly realizovány i nové teracové podlahy v kostele. Červená barva tak vytváří pojítko mezi budovou kostela a moderní přístavbou.
Výrazným prvkem jsou také elegantní svítidla z probarveného skla nad kavárenským posezením, které tvoří kombinace dřevěných a plastových židlí doplněných o pohodlná polstrovaná křesílka. Shodné dřevěné židle z masivního ořechu slouží i v prostoru kostela jako variabilní hlediště. Kavárenské stolky byly navržené na míru a přinášejí ve svém detailu i materiálu inspiraci z truhlářských prvků kostela. Stojací lampy připomínající moderní pochodně umocňují jejich příjemnou atmosféru.